مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم نسوزسیلیکونی / سیم های نسوزسیلیکونی- خرید سیم های نسوزسیلیکونی – بزرگترین مرکزعرضه سیم و کابل نسوز (سیلیکونی )

سیم های نسوزسیلیکونی- خرید سیم های نسوزسیلیکونی – بزرگترین مرکزعرضه سیم و کابل نسوز (سیلیکونی )

خرید سیم های نسوزسیلیکونی - سیم نسوزسیلیکونی دوروکش شیلددار - بزرگترین مرکزعرضه سیم و کابل نسوز (سیلیکونی

خرید سیم های نسوزسیلیکونی

سیم های نسوزسیلیکونی – این شرکت بازرگانی سعی دارد تا شما در گام نخست با ساختارکلی سیم نسوز و ارتباط آن با سیلیکون و قلع و غیر قلع اندود بودن هادی الکتریکی آشنا شوید و در ادامه به معایب , مزیت ها و همچنین کاربردهای سیم های نسوزسیلیکونی اشاره نموده ایم.

ویژگی ها و قابلیتهای جالب توجه سیم های نسوزسیلیکونی باعث شده است که کاربرد آنها نسبت به گذشته چه از نظر کمیت و چه از دیدگاه تنوع افزایش یابد و این محصولات سیلیکونی به دلیل داشتن مقاومت شیمیایی و مقاومت دمایی و هالوژن فری بودن جهت کاربرد در صنایع هوایی و ریلی، نیروگاهها، صنایع تولید فولاد و آهن، کارخانجات نوردسازی و ریخته گری، صنایع متالوژی، شیمی و پتروشیمی و کارخانجات سیمان، شیشه و سرامیک مناسب می باشند. در نتیجه سفارشهای خرید سیم های نسوزسیلیکونی هم بیشتر شود.

انواع سیم -های نسوزسیلیکونی
 خرید سیم های- نسوزسیلیکونی
 خصوصیات کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار
 سیم های- نسوزسیلیکونی
 شرکت البرز سیلیکون
 شرکت سیلیکون کابل یاقوت
 کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار

خصوصیات سیم های نسوزسیلیکونی

سیم های نسوزسیلیکونی، سیم‌های مقاوم در برابر حرارت هستند. معمولاً جنس  روکش هادی الکتریکی  این نوع از سیم های نسوزسیلیکونی میباشد. و تمامی سیم هایی که تحمل حرارتی بالایی در مقابل حرارت و شوک الکتریکی را  نداردن سیم های معمولی یا سیم قابل اشتعال می باشند.

خصوصیات سیم های نسوزسیلیکونی میتوان به مواردی از قبیل : مقاوم بودن در برابر نور خورشید ، اسید ها ، الکل ها ، روغن ها با وزن مولکولی بالا ، اشعه مادون قرمز ، ماورا بنفش ، اشعه گاما و شرایط جوی مانند محیط سرد و خشک و کویری و محیط های شرجی با رطوبت بالا اشاره کرد .

همین خاصیت سیم های نسوزسیلیکونی  باعث شده تا در طیف وسیعی از صنایع اعم از تجهیزات ساختمانی  پتروشیمی  خودرو سازی ، صنایع دفاعی ، هوا فضا کشتی سازی ، واگن سازی ، اعلام و اطفا حریق ، پالایشگاه ها ، موتور های صنعتی ، تابلو برق های صنعتی و لوازم تابلو برق های کشور و … مورد استفاده قرار گیرد .

سیم های نسوزسیلیکونی | محصولات شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و شرکت البرز سیلیکون

سیم های نسوزسیلیکونی ساختاری تک هسته ای یا به عبارتی تک رشته ای دارند. یعنی متشکل از یک هادی برای عبور جریان و یک عایق جهت جلوگیری از نشتی جریان الکترسیته به خارج از مسیر سیم میباشند.عایق سیم ها بسته به کاربری متفاوتشان از مواد مختلف پلاستیکی PVC , XLPE … ولاستیکی SILICONE , EPR … ساخته میشوند.

سیم های نسوزسیلیکونی شرکت البرز سیلیکون وشرکت سیلیکون کابل یاقوت دارای استاندارد ملی ISIRI1926-3 بر اساس استاندارد جهانی IEC 60245-3 می باشد .
 سیم های نسوزسیلیکونی دارای عایقی از جنس سیلیکون رابر ( HTV ) می باشد که از پلیمری قابل انعطاف ( الاستومر ) تشکیل شده که از پلیمر های کانی و عالی میباشد که این عناصر سیلیسیوم (SI) و اکسیژن (O) میباشد و فاقد کربن است که با ترکیب پیوندی (SIO2) شناخته می شود .
سیم های نسوزسیلیکونی دارای توان حرارتی بالاتری نسبت به سیم های پلاستیکی و سایر لاستیک ها میباشند. شرکتهای تولید کننده شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و شرکت البرز سیلیکون در راستای تولید تخصصی این محصول شکل گرفته است.

خواص و مزیت های برترکابل و سیم های نسوزسیلیکونی :

 • مصرف پایین انرژی و مقاومت بالا در مواجه با میزان مغناطیسی.
 • قابلیت استفاده در محیط‌های با شرایط خاص و سخت مانند رطوبت بالا، هوای خشک، دمای بالا، دمای پایین و آلوده به انواع روغن با وزن مولکولی بالا و…
 • توان حرارتی بالا درسیم های نسوزسیلیکونی و کابل نسوز سیلیکونی که این امر موجب می‌شود با بالا رفتن حرارت مس ناشی از عبور جریان تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد برای عایق سیلیکونی مشکلی ایجاد نشده و این امر بر خلاف سیم و کابل‌های با عایق pvc موجب آتش سوزی در ساختمان نمی‌شود.
 • عدم انتشار شعله در سیم و کابل نسوز سیلیکونی که این خاصیت موجب می‌شود در صورت بروز آتش‌سوزی در ساختمان، خود سیم و کابل سیلیکونی باعث انتشار شعله در سطح ساختمان نشود و زمانی که منبع آتش از سیم و کابل دور شود خاصیت خود خاموش‌شوندگی سیم و کابل سیلیکونی، آتش را خفه می‌کند.
 • خاصیت کم دود بودن سیم و کابل نسوز سیلیکونی در زمان بروز آتش سوزی نمایان می‌شود. پس از بروز آتش‌سوزی یکی از عوامل مسمومیت و مرگ و میر، خفگی بر اثر دود زیاد ناشی از سوختن سیم و کابل است. همینطور زمانی که دود ناشی از سوختن سیم و کابل بیش از حد استاندارد باشد، افرادی که در معرض آتش سوزی قرار دارند راه فرار ندارد و دید کافی برای آتش نشانان وجود ندارد. از این رو یکی از خواصی که چشمگیر است برای استفاده از سیم و کابل نسوز سیلیکونی کم دود بودن آن است.
 • فاقد گازهای اسیدی هالوژن،از دیگر خواص استفاده از سیم و کابل سیلیکونی است که این نیز پس از بروز آتش سوزی اهمیت پیدا می‌کند بدین صورت که پس از ساختن سیم و کابل سیلیکونی گازهای اسیدی هالوژن انتشار پیدا نمی‌کند

انواع  سیم های نسوزسیلیکونی

انواع سیم -های نسوزسیلیکونی عبارت اند از :
سیم نسوز سیلیکونی سایز ۰٫۵ ، ۰٫۷۵ ، ۱ ، ۱٫۵ ، ۲٫۵ ، ۴ ، ۶ ، ۱۰ ، ۱۶ ، ۲۵ ، ۳۵ ، ۵۰ ، ۷۰ ، ۹۵ ، ۱۲۰سیم های نسوزسیلیکونی با ( برید ) بافت ابریشمی نسوز تفلون با دمای ۲۵۰+ درجه سانتی گراد تولید و عرضه میگردد .

این محصولات با برخورداری از عایق با بازه دمای کاری گسترده، ویژگی نسوز بودن را به کاربرانش اهدا می کند. سیم های نسوزسیلیکونی با جنس و ساختارهای متنوعی تولید می شود که در اینجا به محصولات قابل عرضه توسط این شرکت بازرگانی اشاره خواهیم کرد :

 • سیم های نسوزسیلیکونی با رسانای مس افشان قلع اندود و عایق سیلیکونی در دو رده کیفی
 • سیم های نسوزسیلیکونی افشان با عایق سیلیکون رابر و روکش فایبرگلاس
 • سیم جرقه زن با هادی افشان و عایق نسوز

 سیم دوروکش نسوز محصولات شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و شرکت البرز سیلیکون

نوعی دیگر از این سیم ها وجود دارد که علاوه بر پوشش اولیه پوشش ثانویه ای دارد که از جنس فایبرگلاس میباشد و تحمل دمای این نوع از سیم را تا دمای ۷۵۰ درجه سانتی گراد افزایش میدهد. سیم های شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و شرکت البرز سیلیکون  بطور منظم بعد از تولید آزمایشات لازم را پاس کرده و به دست مشتری میرسد لازم به ذکر می باشد که هادی یا مس استفاده شده بصورت قلع اندود , سیلیکون و فایبر گلاس آن نیز ازنوع مرغوب و با گرید می باشد.

 سیم دوروکش نسوز محصولات شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و  شرکت البرز سیلیکون

کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار ) با هادی هایی از جنس افشان و مفتول قابل ارائه می باشند . سیم های نسوزسیلیکونی دو روکش بافت  که متشکل از هادی مسی قلع اندود و عایق اولیه سیلیکون به همراه پوشش بافته شده از جنس فایبرگلاس می باشد , در رنگ های متنوع جهت سهولت در سیم کشی تجهیزاتی که در محیط های با حرارت بالا قرار دارند , استفاده می شود.

خصوصیات کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار

از خصوصیات کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار ) میتوان به مواردی از قبیل :
۱)مقاوم بودن در برابر نور خورشید ، اسید ها ، الکل ها ، روغن ها با وزن مولکولی بالا ، اشعه مادون قرمز ، ماورا بنفش ، اشعه گاما و شرایط جوی مانند محیط سرد و خشک و کویری و محیط های شرجی با رطوبت بالا اشاره کرد .

۲)از ویژگی های مهم کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار ) انعطاف پذیری بالا در محدوده ی دمایی ۶۰- تا ۲۰۰+ درجه سانتی گراد چرا که سیلیکون خود پلیمری است که به دلیل انسجام و شکل مولکولی پایداری که دارد مقاومت خیلی خوبی در برابر حرارت از خود نشان میدهد و از طرفی وجود رشته های در هم تنیده شده فایبر گلاس در  حرارات و آتش تا دمای ۷۵۰ درجه سانتی گراد مقاوم می کند.
۳) همچنین خاصیت عاری بودن از گاز های اسیدی ( Halogen Free ) ، عدم انتشار گاز های سمی در هنگام آتش سوزی ( Low Smoke ) ، عدم انتشار شعله ( Flame Retardant )

موارد کاربرد کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار 

ویژگی های کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار ) باعث شده تا در طیف وسیعی از صنایع اعم از پتروشیمی  خودرو سازی ، صنایع دفاعی ، هوا فضا کشتی سازی ، واگن سازی ، اعلام و اطفا حریق ، پالایشگاه ها ، موتور های صنعتی ، تابلو برق های صنعتی و لوازم تابلو برق های کشور و … مورد استفاده قرار گیرد . 

دلیل استفاده از سیم های نسوزسیلیکونی دو روکش بافت در این نواحی  توان حرارتی بالای این دسته از سیم ها می باشد.
کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار )  شرکت البرز سیلیکون وشرکت سیلیکون کابل یاقوت دارای استاندارد ملی ISIRI1926-4  بر اساس استاندارد جهانی IEC 60245-4 می باشد . کابل های سیلیکونی دوروکش شیلددار ( کابل نسوز سیلیکونی دوروکش شیلد دار ) دارای عایقی از جنس سیلیکون رابر ( HTV ) می باشد که از پلیمری قابل انعطاف ( الاستومر ) تشکیل شده که از پلیمر های کانی و عالی میباشد .

سیم های نسوزسیلیکونی دورکش بافت که متشکل از هادی مسی قلع اندود عایق شده با سیلیکون به همراه پوشش بافته فایبر گلاس می باشد در رنگ های متنوع جهت سیم کشی تجهیزاتی که در محیط های با حرارت بالا قرار دارند استفاده می شود.

یکی از عواملی که در طبقه بندی سیم های نسوزسیلیکونی وجود دارد و آنها را از یک دیگر متمایز می کند دمای کارای این نوع از سیم ها می باشد.  سیم های نسوزسیلیکونی که عمدتاً با عایق سیلیکونی و پوشش بافته شده از جنس فایبرگلاس می باشد دارای توان حرارتی تا ۳۶۰ درجه سانتی گراد به صورت کار کرد دائم می باشد. از اینرو در نواحی که حرارت بالا می باشد همانند کوره ها و محل هاییکه در مجاورت آتش می باشند ، سیم ترموکوپل ، تابلو هایی که حرارت زیادی تولید می کنند و غیره … استفاده میشود.

 خرید سیم های نسوزسیلیکونی افشان و  سیم دوروکش نسوز محصولات شرکت های سیلیکون کابل یاقوت و شرکت البرز سیلیکون

معمولا بر اساس درخواست مشتری و ویژگی های مورد نظر اوست که سیم نسوز مناسب پیشنهاد و ارائه می شود. گزینه هایی که برای خرید سیم های نسوزسیلیکونی در معرض انتخاب خریداران قرار می گیرند عبارتند از :

 • سیم های نسوزسیلیکونی افشان تک روکش در سطح مقاطع ۰٫۳۵ تا ۶ میلیمتر مربع  یا سایزبندی AWG مطابق سفارش با قیمت و برند مناسب و معتبر
 • سیم های نسوزسیلیکونی دو روکش در سطح مقاطع ۰٫۳۵ تا ۶ میلیمتر مربع با تنوع رنگ با خاصیت مقاوم بودن در برابر نور خورشید ، اسید ها ، الکل ها ، روغن ها با وزن مولکولی بالا ، اشعه مادون قرمز ، ماورا بنفش ، اشعه گاما
 • سیم های نسوزسیلیکونی جرقه زن مطابق با سفارش مشتری و استاندارد و کیفیت مناسب
 • سیم های نسوزسیلیکونی خاص بر اساس مشخصات سفارش ساخت و سایزهای ۰٫۵ ، ۰٫۷۵ ، ۱ ، ۱٫۵ ، ۲٫۵ ، ۴ ، ۶ ، ۱۰ ، ۱۶ ، ۲۵ ، ۳۵ ، ۵۰ ، ۷۰ ، ۹۵ ، ۱۲۰
 •  سیم وکابل دوروکش نسوز
 • سیم های نسوزسیلیکونی  با ( برید ) بافت ابریشمی نسوز تفلون با دمای ۲۵۰+ درجه سانتی گراد
 • سیم های نسوزسیلیکونی دارای توان حرارتی بالاتری نسبت به سیم های پلاستیکی و سایر لاستیک ها میباشند.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید ومشاوره با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مشاور و مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کابل فیبر نوری -فروش انواع کابل فیبر نوری

خرید کابل فیبر نوری -فروش انواع کابل فیبر نوری

مشتریان محترم برای خرید کابل فیبر نوری میتوانید محصول مورد نظر خود را انتخاب و همراه با اطلاعات و مشخصات کاملی از محصولات را برای بخش فروش ارسال و بعد ازمشاوره برای خرید محصول اقدام نمایند