مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم و کابل / کابل کنترول- مرکزفروش کابل کنترول در انواع مختلف

کابل کنترول- مرکزفروش کابل کنترول در انواع مختلف

کابل کنترول   - مرکزفروش کابل کنترول در انواع مختلف

کابل کنترول چیست ؟

زمانی که می خواهند سیگنال های آنالوگ و یا دیجیتال را به نقاط دیگر ارسال یا انتقال دهند، کابل کنترول مورد استفاده قرار می گیرد. عمده کار این کابل ها حفاظت، کنترل و اندازه گیری (جریان، توان، انرژی … ) است. این کابل ها با نام کابل فرمان نیز شناخته می شوند و از نوع ولتاژ پایین یا فشار ضعیف است چرا که برای بالارفتن دقت عملکرد باید اختلاف ورودی و خروجی حداقل گردد.

تفاوت کابل کنترول با کابل ابزار دقیق

این کابل با کابل ابزار دقیق بر خلاف تصور عموم مردم متفاوت است. کابل ابزار دقیق  برای ارسال یا انتقال سیگنال هایی با فرکانس بالا طراحی شده و نسبت به کابل کنترل خیلی حساس تر است. به عنوان مثال کابل کنترلی که قرار است ۲۲۰ ولت برق را جهت قطع و وصل یک رله الکترومکانیکی منتقل کند هیچ حساسیتی نسبت به نویز ها ندارد. به دو دسته تقسیم می شود که عبارت اند از کابل کنترول افشان بدون شیلد و کابل کنترل افشان شیلد دار، که دارای عایقی از جنس PVC هستند. کابل کنترول- می تواند به صورت شیلد دار، آرمور دار، افشان، نیمه افشان و مفتولی طراحی و تولید می شود.
از کابل کنترل می توان در در معابر عمومی، تونل ها و کانال های زیرزمینی، کارگاه های ساختمانی، کابل کشی از آب رودخانه به رودخانه دیگر، پل های هوایی صنعتی و شهری و… استفاده کرد.

دلیل استفاده یک لایه پوشش شیلد از جنس مس یا آلومینیوم

برای اینکه سیگنال ها و اطلاعاتی که در کابل کنترول جاری است از نویز و دیگر اختلال های الکتریکی و مکانیکی حفظ شود یک لایه پوشش شیلد از جنس مس یا آلومینیوم روی کابل قرار می دهند. از نصب کابل کنترل در نقاطی که به کابل طور دائم در حال حرکت است باید اجتناب کرد و در مکان هایی مانند کانال ها، سینی ها و دیگر مکان هایی که کابل لزومی به تحرک ندارد توصیه می شود.

همچنین متصل کردن کابل کنترل به طور مستقیم به برق اصلی بلامانع است. لازم به ذکر است که این کابل ها برای دمای محیطی بین +۵ تا +۴۰ درجه سانتی گراد طراحی شده است. ازکابل کنترول بدون شیلد برای حمل و نقل مکانیکی و ماشین افزار ها در خط های تولید استفاده می شود.

برای اینکه سیگنال ها و اطلاعاتی که در کابل کنترول جاری است از نویز و دیگر اختلال های الکتریکی و مکانیکی حفظ شود یک لایه پوشش شیلد از جنس مس یا آلومینیوم روی کابل قرار می دهند. از نصب کابل کنترل در نقاطی که به کابل طور دائم در حال حرکت است باید اجتناب کرد و در مکان هایی مانند کانال ها، سینی ها و دیگر مکان هایی که کابل لزومی به تحرک ندارد توصیه می شود. همچنین متصل کردن کابل کنترل به طور مستقیم به برق اصلی بلامانع است. لازم به ذکر است که این کابل ها برای دمای محیطی بین +۵ تا +۴۰ درجه سانتی گراد طراحی شده است. ازکابل کنترول بدون شیلد برای حمل و نقل مکانیکی و ماشین افزار ها در خط های تولید استفاده می شود.

برای خرید کابل کنترل باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید به دلیل اینکه اعتبار و سابقه فروشگاه همواره می تواند معیار مناسبی برای خرید کابل کنترل باشد.

قیمت انواع کابل کنترول

برای خرید کابل کنترل باید پارامترها و معیار های زیادی را در نظر داشته باشید. توجه کنید که وزن کابل اصلا معیار خوبی برای تشخیص کیفیت کابل نیست. علاوه بر آن قیمت کابل کنترل هم نمی توانید معیار خوبی برای اصالت کابل باشد چراکه فروشگاه هایی وجود دارند که فروش کابل کنترل را با قیمت گذاری کابل اصل روی کابل تقلبی معرفی و کابل تقلبی را به جای کابل اصل به مشتری می فروشند. برای خرید کابل کنترل باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید به دلیل اینکه اعتبار و سابقه فروشگاه همواره می تواند معیار مناسبی برای خرید کابل کنترل باشد.

جهت آشنایی بیشتر با کابل ابزار دقیق و کنترول به لینک های زیر مراجعه فرمایید
لینک اول
لینک دوم

جهت خرید و فروش این محصول می توانید ومشاوره با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مشاور و مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کابل فیبر نوری -فروش انواع کابل فیبر نوری

خرید کابل فیبر نوری -فروش انواع کابل فیبر نوری

مشتریان محترم برای خرید کابل فیبر نوری میتوانید محصول مورد نظر خود را انتخاب و همراه با اطلاعات و مشخصات کاملی از محصولات را برای بخش فروش ارسال و بعد ازمشاوره برای خرید محصول اقدام نمایند